Автомобильная техника  
  Спецтехника  
  Двигатели  
  Электростанции  
  Передвижные ремонтные станции  
  Сварочные аппараты  
  Доска объявлений  
  Добавить объявление  
  Поиск объявления  
  Полезное  
 
тел: +38 (095) 684-4331; +38 (067) 236-55-16 

Техника
в наличии
Техника
под заказ
Автомобильная
техника
Спецтехника
Двигатели
Электростанции
Передвижные ремонтные
станции
Сварочные
аппараты
Статьи
Объявления
Еще по спецтехнике
Партнеры:


Рубрики статей:
 двери/окна
 ремонт дома
 оборудование
 недвижимость
 стройматериалы
 инженерные системы
 грузоперевозки
 разное
 запчасти к авто
 услуги
 технологии
 дорожная и стройтехника
 спецтехника
 дизельные двигатели
 автомобили КамАЗ
 автомобили МАЗ
 автомобили Советской Армии
 автомобиль ГАЗ-53-12
 ремонт авто
 бульдозеры и скреперы
 автомобиль ЗИЛ-130, ЗИЛ-431410
 автомобиль ГАЗ-66
По вопросу размещения тематических статей на сайте обращайтесь на: uastainless@yandex.ru или по icq: 89364512

 
 главная > статьи > Коробка передач автомобіля КАМАЗ. Частина 3.
 26 марта 2015
 автомобили КамАЗ
 

Коробка передач автомобіля КАМАЗ. Частина 3.

Коробка передач КамАЗ

Частина 3

Продовження. Початок статті тут: частина 1, частина 2

Дільник передач КамАЗ (мал. 63) дозволяє збільшити вдвічі число передач, отримувати передавальні числа, близькі до середнього значення двох сусідніх п'ятиступінчасті коробок передач, і змінювати швидкість і величину тяги автомобіля приблизно в 1,25 рази.

Дільник передач КамАЗ
Мал. 63. Дільник передач КамАЗ: 1 - склянка заднього підшипника проміжного валу; 2 - роликопідшипник; 3 - проміжний вал; 4 - картер; 5 - шарикопідшипник; 6 - стопорне кільце; 7 - кільце ущільнювача; 8, 13, 24 і 26 - прокладки; 9 - кришка переднього підшипника проміжного валу; 10 - наполеглива шайба; 11 - стопорная планка; 12 - шестерня проміжного вала; 14 - первинний вал; 15 - сальник; 16 - важіль вилки механізму перемикання; 17 - сухар вилки; 18 - вилка механізму перемикання; 19 - валик вилки; 20 - гайка; 21 - установча втулка шарикопідшипника; 22 - маслонагнетательное пристрій; 23 - шарикопідшипник; 25 - кришка підшипника первинного вала; 27 - кришка люка; 28 - сегментна шпонка; 29 - синхронізатор; 30 - шестерня первинного валу; 31 - роликопідшипник

Дільник передач має картер, відлитий як одне ціле з картером зчеплення, В гніздах картера на кулько і роликопідшипниках встановлені первинний 14 і проміжний 3 вали подільника. Передній шарикопідшипник первинного валу з сальниковим ущільненням розміщений в виточенні колінчастого вала двигуна. Кулькові підшипники задньої опори первинного валу і передньої опори проміжного валу застопорені кільцями від осьових переміщень щодо картера.

Ведуча шестерня 30 первинного валу змонтована на спеціальних роликопідшипниках 31. Шестерня 12 проміжного вала запрессована на вал і закріплена шпонкою.

Співвісність проміжних валів подільника і основний коробки передач досягається за рахунок установки центруючих склянок, поміщених в гніздах підшипників валів. Ці вали з'єднуються шлицами.

Примусову мастило переднього підшипника і підшипників шестерень вторинного валу основної коробки забезпечує спеціальне розташоване на первинному валу подільника маслонагнетающее пристрій, до якого масло надходить самопливом по лотку і каналах, виконаним в картері і кришці підшипника первинного вала дільника. Масло до підшипників підводиться по каналах в первинному і вторинному валах, а також в маточинах шестерень.

Необхідний рівень масла в картері подільника підтримується внаслідок циркуляції масла через два отвори в стінках картеров подільника і основний коробки передач. У нижній частині картера є зливний отвір, що закривається пробкою з магнітом.

Сальники кришок підшипника первинного вала дільника оберігають внутрішню порожнину коробки від попадання пилу і бруду, а також запобігають витік масла.

Для включення вищої і нижчої передач подільника на шліцах первинного валу встановлений синхронізатор, пристрій якого аналогічно пристрою синхронізатора в основний коробці. Каретка синхронізатора переміщається поршнем силового циліндра механізму управління перемиканням передач через важіль і вилку, жорстко закріплені на валику важеля силового циліндра.

Механізмом перемикання передач дільника КамАЗ управляє пневматична система, яка складається з редукційного клапана 2 тиску, крана 7 керування дільником, клапана 5 включення дільника, воздухораспределителя 4, силового циліндра 3 і повітропроводів (мал. 64).

Клапан 5 включається упором 6, закріпленим на штовхачі важеля вимикання зчеплення. Пневматична система подає повітря в силовий циліндр тільки при повністю вимкненому зчепленні, що дозволяє заздалегідь вибрати ту чи іншу передачу в дільнику. Редукційний клапан відрегульований на тиск 4,2 кгс/см2.

Схема пневматичної системи управління дільником КамАЗ 740
Мал. 64. Схема пневматичної системи управління дільником КамАЗ 740: Н - нижча передача в дільнику; В - вища передача в дільнику, I - від ресивера; 1 - важіль перемикання передач з перемикачем крана управління; 2 - редукційний клапан; 3 - силовий циліндр; 4 - повітророзподільник; 5 - клапан включення дільника передач; 6 - упор; 7 - кран

При включенні перемикача в положення В або Н трос, укладений в оплетку переміщує золотник крана 7 управління, в результаті чого стиснене повітря від редукційного клапана 2 підводиться до повітророзподільника 4 і встановлює золотник в одному з двох положень. При натисканні на педаль зчеплення упор 6 відкриває клапан 5 включення дільника, і через нього стиснене повітря в залежності від положення золотника розподільника повітря надходить в ту чи іншу порожнину силового циліндра 3.

Другие статьи на тему автомобили КамАЗ
  Провідні мости КамАЗ. Частина 2.
  Міжосьовий диференціал КамАЗ (мал. 72) з механізмом блокування зібраний в окремому картері 27, прикріпленому болтами до фланця стакана 28 підшипників ведучої конічної шестірні і складається з передньої 8 і задньої 23 чашок...
  Провідні мости КамАЗ. Частина 1.
  Крутний момент до головних передачам ведучих мостів передається через міжосьовий диференціал, встановлений в середньому мосту. Картери мостів (мал. 67) зварені з сталевих штампованих балок, до яких приварені кришки картерів, фланці для кріплення головних передач і супортів гальмівних механізмів...
  Карданна передача автомобіля КамАЗ
  Карданна передача КамАЗ складається з карданних валів приводів середнього та заднього мостів (рис. 65). Конструкції карданних валів однакові.
  Коробка передач автомобіля КАМАЗ. Частина 2.
  Механізм перемикання передач КамАЗ (мал. 59) змонтований у верхній кришці картера коробки передач і складається з трьох штоків з вилками перемикання передач, трьох фіксаторів, запобіжника включення першої передачі і заднього ходу і замку, що запобігає включення двох передач водночас.
  Коробка передач автомобіля КАМАЗ. Частина 1.
  Десятіступенчатая коробка передач КамАЗ моделі 15 складається з основної п'ятиступінчастою коробки передач і переднього приставного редуктора - подільника передач.
  Трансмісія автомобіля КАМАЗ. Зчеплення. Частина 2.
  Головний циліндр (мал. 55) управління зчепленням має чавунний корпус 4, що складається з циліндра і компенсаційної порожнини. У циліндрі розташовані поршень 6 з манжетою 5 і пружина 3.
  Трансмісія автомобіля КАМАЗ. Зчеплення. Частина 1.
  Зчеплення призначене для передачі крутного моменту від двигуна до трансмісії, забезпечення плавного рушання автомобіля з місця, роз'єднання двигуна з трансмісією при перемиканні передач.
  Підвіска силового агрегату автомобіля КАМАЗ
  В силовий агрегат автомобілів КамАЗ входять дизель моделі 740, двухдисковое зчеплення моделі 14 і п'ять або десятіступенчатая коробка передач моделей 14 і 15. Загальний вигляд силового агрегату моделі 740 показаний на мал. 49.

 


 
МАЗ-500А борт
Автомобиль МАЗ-500А бортовой
Двигатель - дизельный ЯМЗ-236, мощность двигателя - 180лс, макс. скорость - 85км/ч, грузоподъемность - 8т, расход топлива - 22л/100км, полная масса - 14.8т
ГАЗ-66
Грузовой автомобиль ГАЗ-66
Тип двигателя - бензиновый, колесная формула - 4х4, мощность двигателя -158 л.с., макс. скорость - 95 км/ч, ср. расход топлива - 19л/100км
ГАЗ-66
Грузовой автомобиль ГАЗ-66
Тип двигателя - бензиновый, колесная формула - 4х4, мощность двигателя -158 л.с., макс. скорость - 95 км/ч, ср. расход топлива - 19л/100км
КрАЗ-258 тягач
Автомобиль КрАЗ-258 седельный тягач
Двигатель - дизельный ЯМЗ-238, мощность двигателя - 240лс, макс. скорость - 68км/ч, грузоподъемность - 12т, расход топлива - 50л/100км, колесная формула - 6х4, полная масса - 21.3т

О компании. Cтроительная компания. Продажа строительных материалов
specstroy31.ru
Это поправимо! Разработан препарат для увеличения роста. Эффективно
rostov-panel.ru
Маркизы по индивидуальному проекту. Установка и обслуживание. Звоните
xneon.ru
     ООО "Спецтехимпекс", 2018 г. Киев
     По вопросам размещения рекламы на сайте обращаться uastainless@yandex.ru
Дизайн и продвижение - Спецтехимпекс
объявления