Автомобильная техника  
  Спецтехника  
  Двигатели  
  Электростанции  
  Передвижные ремонтные станции  
  Сварочные аппараты  
  Доска объявлений  
  Добавить объявление  
  Поиск объявления  
  Полезное  
 
тел: +38 (095) 684-4331; +38 (067) 236-55-16 

Техника
в наличии
Техника
под заказ
Автомобильная
техника
Спецтехника
Двигатели
Электростанции
Передвижные ремонтные
станции
Сварочные
аппараты
Статьи
Объявления
Еще по спецтехнике
Партнеры:


Рубрики статей:
 двери/окна
 ремонт дома
 оборудование
 недвижимость
 стройматериалы
 инженерные системы
 грузоперевозки
 разное
 запчасти к авто
 услуги
 технологии
 дорожная и стройтехника
 спецтехника
 дизельные двигатели
 автомобили КамАЗ
 автомобили МАЗ
 автомобили Советской Армии
 автомобиль ГАЗ-53-12
 ремонт авто
 бульдозеры и скреперы
 автомобиль ЗИЛ-130, ЗИЛ-431410
 автомобиль ГАЗ-66
По вопросу размещения тематических статей на сайте обращайтесь на: uastainless@yandex.ru или по icq: 89364512

 
 главная > статьи > Коробка передач автомобіля КАМАЗ. Частина 1.
 26 марта 2015
 автомобили КамАЗ
 

Коробка передач автомобіля КАМАЗ. Частина 1.

Коробка передач КамАЗ

Частина 1

Десятіступенчатая коробка передач КамАЗ моделі 15 складається з основної п'ятиступінчастою коробки передач і переднього приставного редуктора - подільника передач.

Основна коробка передач, виконана на базі коробки передач моделі 14 аналогічна з нею по пристрою, і в той же час відрізняється від неї тим, що, по-перше, коробка передач кріпиться до картера дільника, тому відсутні маслонагнетающее пристрій і кришки первинного і проміжного валів. По-друге, первинний вал коробки є відомою деталлю, тому він не має шліців, і на ньому встановлена зубчаста муфта включення нижчої передачі подільника з конусом синхронізатора, а передній роликовий підшипник первинного валу коробки встановлений в спеціальному гнізді первинного вала дільника. В третє, кульковий підшипник первинного валу коробки закріплений кільцевої кришкою, по якій центрируется картер подільника.

Основна коробка передач (мал. 57) складається з картера 1, відлитого з сірого чавуну, в гніздах якого на шаріко- і роликопідшипниках встановлені первинний 6, вторинний 25 і проміжний 2 вали.

Основна коробка передач КамАЗ
Мал. 57. Основна коробка передач КамАЗ: 1 - картер; 2 - проміжний вал в зборі; 3, 4, 8, 15, 18 і 34 - прокладки; 23 і 33 - шайби; 5 - пробка з покажчиком рівня масла; 6 - первинний вал у зборі; 7 - кришка заднього підшипника первинного вала; 99 - верхня кришка з механізмом перемиканні передач; 10 - опора важеля; 11 - роликопідшипник; 12 - блок шестерень заднього ходу; 13 - проміжна втулка; 14 - кришка люка відбору потужності; 16 - наполеглива шайба; 17 - вісь блоку шестерень; 19 - кришка заднього підшипника вторинного валу; 20 - задній шарикопідшипник вторинного валу; 21 - черв'як приводу спідометра; 22 - сальник; 24 - гайка; 25 - вторинний вал в зборі; 26 - фланець; 27 - стопорне кільце; 28 - стакан підшипника; 29 - сферичний роликопідшипник; 30 - кришка роликопідшипника; 31 - болт наполегливої шайби; 32 - стопорная планка

Передній роликопідшипник вторинного валу розташований в гнізді первинного вала. Шарикопідшипники первинного і вторинного валів, а також сферичний роликопідшипник проміжного вала застопорені від осьових переміщень щодо картера, тому вони крім радіальних сприймають також і осьові навантаження. Блок 12 шестерень заднього ходу встановлений на осі 17 і обертається на двох роликопідшипниках 11.

Всі шестерні вторинного валу змонтовані на спеціальних роликопідшипниках кочення. Шестерні заднього ходу, першої та другої передач проміжного вала виконані як одне ціле з валом. Решта шестерні проміжного вала встановлені на валу на сегментних шпонках і закріплені кільцем.

Перша передача і задній хід включаються зубчастими муфтами; друга, третя, четверта і п'ята передачі - синхронізаторами, що складаються з каретки, блокуючих пальців, конусних фрикційних кілець і фіксаторів, розміщених в каретці.

У верхній кришці 9 коробки передач розташований механізм перемикання передач. Каретки синхронізаторів і муфт включення першої передачі і заднього ходу переміщують знаходяться в кабіні важелем через дистанційний привід, штоки і вилки. Вилки закріплені установочними гвинтами на штоках, що переміщаються в отворах верхньої кришки 9.

Запобігає одночасне включення двох передач замок кулькового типу, розміщений в кришці між штоками. Оберігає від випадкового включення передачі заднього ходу або першої передачі при русі автомобіля розташований в кришці пружинно-пальчиковий запобіжник розрізного типу.

У кришці 19 заднього підшипника 20 вторинного валу встановлений привід спідометра. Для забезпечення правильного показання спідометра залежно від характеристики головної передачі і розміру шин передбачені змінні циліндричні шестерні.

На картері коробки передач є два люки для під'єднання коробок відбору потужності.

Сальники кришок підшипників первинного і вторинного валів оберігають внутрішню порожнину коробки передач від попадання пилу і бруду і витоку масла.

Забезпечує підтримання нормального тиску в картері коробки передач сапун. У коробці передач герметизованого виконання внутрішня порожнина повідомляється з атмосферою відводить трубкою, яка встановлюється замість сапуна.

Масло в коробку передач наливають через горловину, розташовану на правій стінці картера. До пробці 5 горловини прикріплений покажчик рівня масла. У нижній частині картера є два зливні отвори, що закриваються пробками. У передній пробці вмонтований магніт, вловлює металеві частинки - продукти зносу.

Синхронізатор (мал. 58) складається з двох конусних кілець 1 і 4, жорстко зв'язаних між собою пальцями 3 з развальцовани кінцями каретки 2 з сухарями 5 і пружинами 6. Пальці в середній частині мають конічні блокуючі поверхні. Отвори в диску каретки 2, через які проходять блокуючі пальці, також мають блокуючі поверхні у вигляді фасок з двох сторін отвору. Конусні кільця 4 не мають жорсткого зв'язку з кареткою і можуть бути зміщені щодо неї. Вони пов'язані з кареткою через фіксують сухарі 5, підтискає в напівкруглі канавки пальців пружинами 6.

Синхронізатор коробки передач КамАЗ
Мал. 58. Синхронізатор коробки передач КамАЗ: 1 і 4 - конусні кільця; 2 - каретка синхронізатора; 3 - блокуючий палець; 5 - сухар; 6 - пружина

При пересуванні каретки виделкою механізму перемикання передач конусне кільце, рухаючись разом з кареткою, підводиться до конусу шестерні. Внаслідок різниці частоти обертання каретки, пов'язаної із вторинним валом, і шестерні, пов'язаної через проміжний вал з первинним валом, конусне кільце зрушується щодо каретки до зіткнення блокуючих поверхонь пальців з блокуючими поверхнями каретки, що перешкоджають подальшому осьовому переміщенню каретки. Вирівнювання частоти обертання при включенні передачі забезпечується тертям між конічними поверхнями кільця і включаемой шестерні. Як тільки частота обертання каретки і шестірні зрівняється, що блокують поверхні не будуть перешкоджати просуванню каретки, і передача включиться без шуму і удару. Якщо синхронізовані передачі включаються з шумом, слід негайно з'ясувати причину несправності й усунути її. В іншому випадку можливий передчасний вихід з ладу синхронізаторів.

Другие статьи на тему автомобили КамАЗ
  Провідні мости КамАЗ. Частина 2.
  Міжосьовий диференціал КамАЗ (мал. 72) з механізмом блокування зібраний в окремому картері 27, прикріпленому болтами до фланця стакана 28 підшипників ведучої конічної шестірні і складається з передньої 8 і задньої 23 чашок...
  Провідні мости КамАЗ. Частина 1.
  Крутний момент до головних передачам ведучих мостів передається через міжосьовий диференціал, встановлений в середньому мосту. Картери мостів (мал. 67) зварені з сталевих штампованих балок, до яких приварені кришки картерів, фланці для кріплення головних передач і супортів гальмівних механізмів...
  Карданна передача автомобіля КамАЗ
  Карданна передача КамАЗ складається з карданних валів приводів середнього та заднього мостів (рис. 65). Конструкції карданних валів однакові.
  Коробка передач автомобіля КАМАЗ. Частина 3.
  Дільник передач КамАЗ (мал. 63) дозволяє збільшити вдвічі число передач, отримувати передавальні числа, близькі до середнього значення двох сусідніх п'ятиступінчасті коробок передач, і змінювати швидкість і величину тяги автомобіля приблизно в 1,25 рази.
  Коробка передач автомобіля КАМАЗ. Частина 2.
  Механізм перемикання передач КамАЗ (мал. 59) змонтований у верхній кришці картера коробки передач і складається з трьох штоків з вилками перемикання передач, трьох фіксаторів, запобіжника включення першої передачі і заднього ходу і замку, що запобігає включення двох передач водночас.
  Трансмісія автомобіля КАМАЗ. Зчеплення. Частина 2.
  Головний циліндр (мал. 55) управління зчепленням має чавунний корпус 4, що складається з циліндра і компенсаційної порожнини. У циліндрі розташовані поршень 6 з манжетою 5 і пружина 3.
  Трансмісія автомобіля КАМАЗ. Зчеплення. Частина 1.
  Зчеплення призначене для передачі крутного моменту від двигуна до трансмісії, забезпечення плавного рушання автомобіля з місця, роз'єднання двигуна з трансмісією при перемиканні передач.
  Підвіска силового агрегату автомобіля КАМАЗ
  В силовий агрегат автомобілів КамАЗ входять дизель моделі 740, двухдисковое зчеплення моделі 14 і п'ять або десятіступенчатая коробка передач моделей 14 і 15. Загальний вигляд силового агрегату моделі 740 показаний на мал. 49.

 


 
КАМАЗ-4310 тягач
Автомобиль КАМАЗ-4310 седельный тягач
Двигатель - дизельный КАМАЗ-740, мощность двигателя - 210лс, макс. скорость - 85км/ч, грузоподъемность - 6т, расход топлива - 23л/100км, колесная формула - 6х6, полная масса - 15.3т
Бульдозер ДЗ-110
Бульдозер ДЗ-110 на базе трактора Т-170
Мощность - 170лс, ширина отвала - 3.3м, высота отвала - 1.3м, масса - 18.5т
МАЗ-537 с/тягач
Автомобиль МАЗ-537 седельный тягач
Двигатель - дизельный Д12А-525, мощность двигателя - 525лс, грузоподъемность - 60т, формула колес - 8х8, расход топлива - 125л/100км, полная масса - 88т
КрАЗ-255
Автомобиль КрАЗ-255 (шасси, борт, с/тягач)
Двигатель - дизельный ЯМЗ-238М2, мощность двигателя - 240лс, макс. скорость - 71км/ч, грузоподъемность - 7.5т, ср. расход топлива - 33л/100км, колесная формула - 6х6, полная масса - 11.9т

     ООО "Спецтехимпекс", 2018 г. Киев
     По вопросам размещения рекламы на сайте обращаться uastainless@yandex.ru
Дизайн и продвижение - Спецтехимпекс
объявления