Автомобильная техника  
  Спецтехника  
  Двигатели  
  Электростанции  
  Передвижные ремонтные станции  
  Сварочные аппараты  
  Доска объявлений  
  Добавить объявление  
  Поиск объявления  
  Полезное  
 
тел: +38 (095) 684-4331; +38 (067) 236-55-16 

Техника
в наличии
Техника
под заказ
Автомобильная
техника
Спецтехника
Двигатели
Электростанции
Передвижные ремонтные
станции
Сварочные
аппараты
Статьи
Объявления
Еще по спецтехнике
Партнеры:


Рубрики статей:
 двери/окна
 ремонт дома
 оборудование
 недвижимость
 стройматериалы
 инженерные системы
 грузоперевозки
 разное
 запчасти к авто
 услуги
 технологии
 дорожная и стройтехника
 спецтехника
 дизельные двигатели
 автомобили КамАЗ
 автомобили МАЗ
 автомобили Советской Армии
 автомобиль ГАЗ-53-12
 ремонт авто
 бульдозеры и скреперы
 автомобиль ЗИЛ-130, ЗИЛ-431410
 автомобиль ГАЗ-66
По вопросу размещения тематических статей на сайте обращайтесь на: uastainless@yandex.ru или по icq: 89364512

ищу суррогатную маму И опять радости моей не было предела: вся программа будет вестись агентством у моего (уже полюбившегося) репродуктолога, приехать нужно будет только после родов за своим ребеночком. Выбрали суррогатную маму, которая выносит наше чадо. Познакомились с ней.
 
 главная > статьи > Система охолодження двигуна КамАЗ 740. Частина 2.
 26 марта 2015
 автомобили КамАЗ
 

Система охолодження двигуна КамАЗ 740. Частина 2.

Система охолодження двигуна КамАЗ 740

Частина 2

Продовження. Початок статті тут: частина 1

Вмикач гідромуфти КамАЗ (мал. 45) золотникового типу встановлений в передній частині двигуна на патрубку, що підводить охолоджуючу рідину до правого ряду циліндрів.

Вмикач гідромуфти з термосилового датчиком двигуна КамАЗ
Мал. 45. Вмикач гідромуфти з термосилового датчиком двигуна КамАЗ: 1 - болт; 2 - шайба пружинна; 3 - кришка корпусу; 4 - корпус; 5 - шайба; 6 - поворотна пружина; 7 - золотник; 8 і 9 - ущільнювальні кільця; 10 - пробка крана; 11 - штифт; 12 - важіль пробки крана; 13 - пружина фіксатора; 14 - фіксатор важеля; 15 - кришка пробки крана; 16 - шайба регулювальна; 17 - гайка; 18 - термосилової датчик

Вмикач складається з термосилового датчика, що є чутливим елементом вмикача, що реагує на температуру охолоджуючої рідини, корпуси, кришки, золотника, шайби, поворотної пружини, латунних регулювальних шайб, гайки кріплення датчика, пробки, кришки пробки, важеля, фіксатора важеля, пружини фіксатора, ущільнюючих кілець.

При підвищенні температури охолоджуючої рідини, що омиває термосилової датчик до 85-90 °С, шток датчика переміщує золотник 7, який відкриває масляний канал у корпусі вмикача. Олія з головного масляної магістралі двигуна каналами в корпусі вмикача, трубці 5 (мал. 44), каналам в провідному валу, по отворах в підпорядкованому колесі надходить в робочі порожнини коліс. При цьому відбувається гідродинамічна передача крутного моменту крильчатці вентилятора.

При зниженні температури охолоджуючої рідини до 85 °С золотник 7 (мал. 45) під дією поворотної пружини 6 закриває масляний канал у корпусі 4, і подача масла в гідромуфту припиняється. При цьому знаходиться в гідромуфті масло через два отвори в кожусі 3 (див. мал. 44) зливається в піддон двигуна, і вентилятор вимикається.

Водяний радіатор - трубчасто-стрічковий («змейковий»), трьохрядовий, з трубками овального перетину, розташований перед двигуном. Він складається з верхнього і нижнього бачків, остова і бічних стійок.

Верхній і нижній бачки припаяні до остова, що складається з розташованих у три ряди трубок. Проміжки між трубками заповнені гофрованої мідної стрічкою, зігнутої змійкою і припаяної до трубок. До верхнього і нижнього бачків припаяні дві бічні стійки, що представляють собою сталеві пластини. Разом з нижньої пластиною вони утворюють каркас радіатора.

У верхній латунний бачок упаяний підвідний патрубок, в нижній - відвідний.

Радіатор кріплять на автомобілі в трьох точках на гумових подушках, ступінь стиснення яких обмежується розпірними втулками.

Жалюзі радіатора стулчасті, управляються з кабіни водія ручкою, розташованої під щитком приладів, праворуч від рульової колонки. Щоб закрити жалюзі, треба потягнути ручку на себе, Закривати жалюзі слід при прогріванні двигуна, а також при русі в разі пониження температури охолоджуючої рідини.

Жалюзі радіатора призначені для регулювання потоку повітря, просасивается через решітку радіатора. Вони виконані у вигляді набору горизонтальних, вузьких пластин з оцинкованого заліза, об'єднані спільною рамкою і забезпечені шарнірним пристроєм, що забезпечує одночасний поворот їх на своїх осях. Жалюзі прикріплені до каркаса радіатора перед охолоджуючої гратами.

Термостати (мал. 46) з твердим наповнювачем, прямим ходом клапана призначені для автоматичного регулювання теплового режиму двигуна. Вони розміщені в окремій коробці, закріпленої на передньому торці правого ряду блоку циліндрів.

Термостат двигуна КамАЗ
Мал. 46. Термостат двигуна КамАЗ: 1 і 8 - стійки; 2 - балон; 3 - активна маса (церезин); 4 і 12 - клапани; 5 і 7 - пружини; 6 і 10 - регулювальні гайки; 9 - шток; 11 - вставка гумова з шайбою; 13 - підстава

При прогріванні холодного двигуна патрубок, що з'єднує водяні порожнини блоку з радіатором, перекритий клапанами 12 термостатів, а перепускний канал до водяного насосу відкритий клапанами 4. Охолоджуюча рідина циркулює, минаючи радіатор, що прискорює прогрівання двигуна. При досягненні охолоджувальною рідиною температури 80±2 °С активна маса 3 (цезеріна), укладена в балоні 2 термостата, плавиться, і обсяг її збільшується. При цьому балон 2 починає переміщатися вправо, відкриваючи клапан 12 і закриваючи клапан 4. Охолоджуюча рідина починає циркулювати через радіатор. Повне відкриття клапана 12 відбувається при температурі охолоджуючої рідини 93±2 °С, при цьому вся рідина циркулює через радіатор.

При зниженні температури охолоджуючої рідини обсяг цезеріна зменшується, і клапани під дією пружини 7 термостата займають початкове положення.

Розширювальний бачок 20 розташований на двигуні е правого боку по ходу автомобіля і з'єднаний з коробкою термостатів верхнім бачком радіатора, водяний порожниною блоку і компресором (див. мал. 42).

Розширювальний бачок служить для компенсації зміни об'єму охолоджуючої рідини при її розширенні від нагрівання, а також дозволяє контролювати ступінь заповнення системи охолодження і сприяє видаленню з неї повітря.

У горловині розширювального бачка встановлена паровоздушная пробка з двома клапанами: впускним (повітряним) і випускним (паровим). Випускний клапан, навантажений пружиною, забезпечує в системі охолодження надлишковий тиск до 0,65 кгс/см2. Впускний клапан, навантажений більш слабкою пружиною, перешкоджає створенню в системі розрідження при охолодженні двигуна. Впускний клапан відкривається і повідомляє систему охолодження з атмосферою при розрідженні 0,01-0,13 кгс/см3.

Охолоджуючу рідину заливають у систему охолодження двигуна через наливну горловину бачка, що закривається герметичною різьбовою пробкою.

Рівень рідини в розширювальному бачку контролюють за допомогою спеціального краника контролю рівня.

Температуру охолоджуючої рідини в системі охолодження контролюють по стрілочному вказівником, встановленим на щитку приладів. При зростанні температури в системі охолодження вище 101±3 °С в покажчику спалахує контрольна лампа. Цей сигнал попереджає про те, що необхідно з'ясувати причину перегріву двигуна і усунути її.

Другие статьи на тему автомобили КамАЗ
  Провідні мости КамАЗ. Частина 2.
  Міжосьовий диференціал КамАЗ (мал. 72) з механізмом блокування зібраний в окремому картері 27, прикріпленому болтами до фланця стакана 28 підшипників ведучої конічної шестірні і складається з передньої 8 і задньої 23 чашок...
  Провідні мости КамАЗ. Частина 1.
  Крутний момент до головних передачам ведучих мостів передається через міжосьовий диференціал, встановлений в середньому мосту. Картери мостів (мал. 67) зварені з сталевих штампованих балок, до яких приварені кришки картерів, фланці для кріплення головних передач і супортів гальмівних механізмів...
  Карданна передача автомобіля КамАЗ
  Карданна передача КамАЗ складається з карданних валів приводів середнього та заднього мостів (рис. 65). Конструкції карданних валів однакові.
  Коробка передач автомобіля КАМАЗ. Частина 3.
  Дільник передач КамАЗ (мал. 63) дозволяє збільшити вдвічі число передач, отримувати передавальні числа, близькі до середнього значення двох сусідніх п'ятиступінчасті коробок передач, і змінювати швидкість і величину тяги автомобіля приблизно в 1,25 рази.
  Коробка передач автомобіля КАМАЗ. Частина 2.
  Механізм перемикання передач КамАЗ (мал. 59) змонтований у верхній кришці картера коробки передач і складається з трьох штоків з вилками перемикання передач, трьох фіксаторів, запобіжника включення першої передачі і заднього ходу і замку, що запобігає включення двох передач водночас.
  Коробка передач автомобіля КАМАЗ. Частина 1.
  Десятіступенчатая коробка передач КамАЗ моделі 15 складається з основної п'ятиступінчастою коробки передач і переднього приставного редуктора - подільника передач.
  Трансмісія автомобіля КАМАЗ. Зчеплення. Частина 2.
  Головний циліндр (мал. 55) управління зчепленням має чавунний корпус 4, що складається з циліндра і компенсаційної порожнини. У циліндрі розташовані поршень 6 з манжетою 5 і пружина 3.
  Трансмісія автомобіля КАМАЗ. Зчеплення. Частина 1.
  Зчеплення призначене для передачі крутного моменту від двигуна до трансмісії, забезпечення плавного рушання автомобіля з місця, роз'єднання двигуна з трансмісією при перемиканні передач.

 


 
МАЗ-503 самосвал
МАЗ-503 самосвал
Грузоподъемность - 8т, мощность - 220лс скорость - 90км/ч, расход топлива - 22л, колесная формула - 4х2.2, масса с грузом- 15.2т
Полуприцеп ЧМЗАП-9990
Полуприцеп - тяжеловоз ЧМЗАП-9990
Грузоподъемность - 52т, число колес - 12+2, объем кузова - 55м3, полная масса - 70т
УРАЛ-4320 борт
УРАЛ-4320 борт
Грузоподъемность - 5т, мощность - 210лс, двигатель - дизельный КАМАЗ-740.10, скорость - 85км/ч, расход топлива - 29л, колесная формула - 6х6, полная масса - 13.7т
УРАЛ-375 кунг
УРАЛ-375 кунг
Грузоподъемность - 4.5т, мощность - 180лс, двигатель - дизельный ЯМЗ-236, скорость - 85км/ч, колесная формула - 6х6, полная масса - 13.2т

     ООО "Спецтехимпекс", 2018 г. Киев
     По вопросам размещения рекламы на сайте обращаться uastainless@yandex.ru
Дизайн и продвижение - Спецтехимпекс
объявления