Автомобильная техника  
  Спецтехника  
  Двигатели  
  Электростанции  
  Передвижные ремонтные станции  
  Сварочные аппараты  
  Доска объявлений  
  Добавить объявление  
  Поиск объявления  
  Полезное  
 
тел: +38 (095) 684-4331; +38 (067) 236-55-16 

Техника
в наличии
Техника
под заказ
Автомобильная
техника
Спецтехника
Двигатели
Электростанции
Передвижные ремонтные
станции
Сварочные
аппараты
Статьи
Объявления
Еще по спецтехнике
Партнеры:


Рубрики статей:
 двери/окна
 ремонт дома
 оборудование
 недвижимость
 стройматериалы
 инженерные системы
 грузоперевозки
 разное
 запчасти к авто
 услуги
 технологии
 дорожная и стройтехника
 спецтехника
 дизельные двигатели
 автомобили КамАЗ
 автомобили МАЗ
 автомобили Советской Армии
 автомобиль ГАЗ-53-12
 ремонт авто
 бульдозеры и скреперы
 автомобиль ЗИЛ-130, ЗИЛ-431410
 автомобиль ГАЗ-66
По вопросу размещения тематических статей на сайте обращайтесь на: uastainless@yandex.ru или по icq: 89364512

 
 главная > статьи > Система охолодження двигуна КамАЗ 740. Частина 1.
 26 марта 2015
 автомобили КамАЗ
 

Система охолодження двигуна КамАЗ 740. Частина 1.

Система охолодження двигуна КамАЗ 740

Частина 1

Система охолодження двигуна (мал. 42) - рідинна, закрита, з примусовою циркуляцією охолоджувальної рідини, розрахована на постійне застосування нізкозамерзающіх рідин.

Система охолодження двигуна КамАЗ
Мал. 42. Система охолодження двигуна КамАЗ: 1 - трубка перепускна від двигуна до розширювального бачка; 2 - трубка сполучна від компресора до бачка; 3 - компресор; 4 - труба водяна права; 5 - труба водяна сполучна; 6 - труба водяна ліва; 7 - труба перепускна термостатів; 8 - насос водяний; 9 - коліно відвідного патрубка водяного трубопроводу; 10 - крильчатка вентилятора; 11 - кран зливної системи охолодження; 12 - труба підводить правого полублока; 13 - патрубок труби, що підводить; 14 - головка циліндрів; 15 - вмикач гідромуфти приводу вентилятора; 16 - коробка термостатів; 17 - патрубок відводу води з бачка в водяний насос; 18 - патрубок відбору води в отопнтель; 19 - труба воздухоотводящие від радіатора до балку; 20 - бачок розширювальний; 21 - термостат

Основними елементами системи охолодження є відцентровий насос 8, радіатор, розширювальний бачок 20, термостати, перепускна труба 7, пятілопастного осьовий вентилятор 10 з кожухом, жалюзі і гідромуфта приводу вентилятора, а також трубопроводи і канали в блоці і головках циліндрів.

Температура охолоджуючої рідини в системі охолодження повинна бути в межах 75-98 °С. Допускається короткочасна робота двигуна при температурі до 105 °С. Необхідний тепловий режим двигуна забезпечується автоматично термостатами і гідравлічною муфтою приводу вентилятора.

Нагріта рідина з головок циліндрів через водяні труби 16 і 27 надходить в термостатну коробку, звідки в залежності від положення клапанів термостатів проходить через радіатор або через перепускний трубу і надходить у насос, з якого направляється в блок циліндрів і нагнітальний патрубок 9.

Водяний насос відцентрового типу (мал. 43) забезпечує постійну циркуляцію рідини в системі охолодження.

Водяной насос двигателя КамАЗ
Мал. 43. Водяний насос двигуна КамАЗ: 1 - корпус; 2 - шків; 3 - кожух; 4 і 5 - шарикопідшипники; 5 - втулка; 7 і 14 - кільця; 8 - отвір для виходу повітря; 9 - крильчатка; 10 - пружина; 11 - манжета; 12 - валик; 13 - обойма манжети

Насоc складається з корпусу 1, валика 12, шківа 2, двох підшипників 4 і 5, шестилопатеві крильчатки 9, напрессованной на валик, і кришки 3 з торцевим ущільненням.

У корпус водяного насоса запрессовано кільце 14 з графітової композиції, з яким стикається торцеве ущільнення, що складається з обойми 13, гумової манжети 11 і наполегливої кільця 7. Пружина 10 підтискає торцеве ущільнення до кільця 14.

При складанні насоса порожнину підшипникового вузла на 1/3-1/2 об'єму (20-30 г) заповнюють мастилом ЛІТОЛ-24 (ГОСТ 21150-75), яка утримується в ній двома манжетами. Поповнювати мастило в процесі експлуатації не треба.

Вентилятор осьового типу, пятілопастного, встановлений співвісно з колінчастим валом двигуна на відомому валу гідромуфти. Він приводиться в обертання гідромуфтою.

Вентилятор обертається в установленому на рамці радіатора кожусі, який зменшує підсмоктування лопатями повітря з боків і тим самим сприяє збільшенню швидкості потоку повітря, що подається вентилятором.

Гідромуфта вентилятора (мал. 44) призначена для передачі крутного моменту від колінчастого вала до вентилятора, а також для гасіння інерційних навантажень, які виникають при різкій зміні частоти обертання колінчастого вала.

Гідромуфта приводу вентилятора двигуна КамАЗ
Мал. 44. Гідромуфта приводу вентилятора двигуна КамАЗ: 1 - передня кришка; 2 - корпус підшипника; 3 - кожух; 4, 7, 13 і 19 - шарикопідшипники; 5 - трубка корпусу підшипника; 6 - провідний вал; 8 - кільце ущільнювача; 9 - ведене колесо; 10 - провідне колесо; 11 - шків; 12 - вал шківа; 14 - наполеглива втулка; 15 - маточина вентилятора; 16 - ведений вал; 17 і 20 - манжети з пружинами; 18 - прокладки

Передня кришка 1 і корпус 2 з'єднані гвинтами і утворюють порожнину, в якій встановлена гидромуфта.

Ведучий вал 6 в зборі з кожухом 3, провідне колесо 10, вал 12 з'єднані між собою болтами і складають провідну частину гідромуфти, яка передає крутний момент від колінчастого вала через шліцьовій валик на шків 11 приводу генератора. Провідна частина гідромуфти обертається в шарикопідшипниках 7 і 19.

Ведене колесо 9 у зборі з валом, на якому кріпиться маточина 15 вентилятора, складають ведену частину гідромуфти, що передає крутний момент на вентилятор. Ведена частина гідромуфти обертається в двох шарикопідшипниках 4 і 13.

Ущільнення гідромуфти здійснюється гумовими манжетами 17 і 20.

Вентилятор може працювати в одному з трьох режимів:

  • автоматичний вентилятор включається автоматично при підвищенні температури охолоджуючої рідини на вході в двигун до 85-90 °С, кран включення гідромуфти встановлений у положення В.
  • вентилятор відключений - важіль пробки встановлений у положення 0. При цьому крильчатка вентилятора може мати невелику частоту обертання.
  • вентилятор включений постійно. Важіль встановлений в положення П.
Другие статьи на тему автомобили КамАЗ
  Провідні мости КамАЗ. Частина 2.
  Міжосьовий диференціал КамАЗ (мал. 72) з механізмом блокування зібраний в окремому картері 27, прикріпленому болтами до фланця стакана 28 підшипників ведучої конічної шестірні і складається з передньої 8 і задньої 23 чашок...
  Провідні мости КамАЗ. Частина 1.
  Крутний момент до головних передачам ведучих мостів передається через міжосьовий диференціал, встановлений в середньому мосту. Картери мостів (мал. 67) зварені з сталевих штампованих балок, до яких приварені кришки картерів, фланці для кріплення головних передач і супортів гальмівних механізмів...
  Карданна передача автомобіля КамАЗ
  Карданна передача КамАЗ складається з карданних валів приводів середнього та заднього мостів (рис. 65). Конструкції карданних валів однакові.
  Коробка передач автомобіля КАМАЗ. Частина 3.
  Дільник передач КамАЗ (мал. 63) дозволяє збільшити вдвічі число передач, отримувати передавальні числа, близькі до середнього значення двох сусідніх п'ятиступінчасті коробок передач, і змінювати швидкість і величину тяги автомобіля приблизно в 1,25 рази.
  Коробка передач автомобіля КАМАЗ. Частина 2.
  Механізм перемикання передач КамАЗ (мал. 59) змонтований у верхній кришці картера коробки передач і складається з трьох штоків з вилками перемикання передач, трьох фіксаторів, запобіжника включення першої передачі і заднього ходу і замку, що запобігає включення двох передач водночас.
  Коробка передач автомобіля КАМАЗ. Частина 1.
  Десятіступенчатая коробка передач КамАЗ моделі 15 складається з основної п'ятиступінчастою коробки передач і переднього приставного редуктора - подільника передач.
  Трансмісія автомобіля КАМАЗ. Зчеплення. Частина 2.
  Головний циліндр (мал. 55) управління зчепленням має чавунний корпус 4, що складається з циліндра і компенсаційної порожнини. У циліндрі розташовані поршень 6 з манжетою 5 і пружина 3.
  Трансмісія автомобіля КАМАЗ. Зчеплення. Частина 1.
  Зчеплення призначене для передачі крутного моменту від двигуна до трансмісії, забезпечення плавного рушання автомобіля з місця, роз'єднання двигуна з трансмісією при перемиканні передач.

 


 
КрАЗ-258 тягач
Автомобиль КрАЗ-258 седельный тягач
Двигатель - дизельный ЯМЗ-238, мощность двигателя - 240лс, макс. скорость - 68км/ч, грузоподъемность - 12т, расход топлива - 50л/100км, колесная формула - 6х4, полная масса - 21.3т
Экскаватор ЭО-5122А
Экскаватор ЭО-5122А
Двигатель - дизельный ЯМЗ-238Г, мощность - 170лс, лопата обратная, 1.5м3, масса - 39тн, минимальная наработка
Полуприцеп ЧМЗАП-5247
Полуприцеп - тяжеловоз ЧМЗАП-5247
Грузоподъемность - 50т, число колес - 8, объем кузова - 50м3, полная масса - 68т
ЗИЛ-ММ3-555 самосвал
Автомобиль ЗИЛ-ММ3-555, самосвал
Двигатель - карбюраторный ЗИЛ-130, мощность двигателя - 150лс, грузоподъемность - 4.5т, формула колес - 4х2, расход топлива - 26л/100км, макс. скорость - 90км/ч, полная масса - 9.3т

     ООО "Спецтехимпекс", 2018 г. Киев
     По вопросам размещения рекламы на сайте обращаться uastainless@yandex.ru
Дизайн и продвижение - Спецтехимпекс
объявления