Автомобильная техника  
  Спецтехника  
  Двигатели  
  Электростанции  
  Передвижные ремонтные станции  
  Сварочные аппараты  
  Доска объявлений  
  Добавить объявление  
  Поиск объявления  
  Полезное  
 
тел: +38 (095) 684-4331; +38 (067) 236-55-16 

Техника
в наличии
Техника
под заказ
Автомобильная
техника
Спецтехника
Двигатели
Электростанции
Передвижные ремонтные
станции
Сварочные
аппараты
Статьи
Объявления
Еще по спецтехнике
Партнеры:


Рубрики статей:
 двери/окна
 ремонт дома
 оборудование
 недвижимость
 стройматериалы
 инженерные системы
 грузоперевозки
 разное
 запчасти к авто
 услуги
 технологии
 дорожная и стройтехника
 спецтехника
 дизельные двигатели
 автомобили КамАЗ
 автомобили МАЗ
 автомобили Советской Армии
 автомобиль ГАЗ-53-12
 ремонт авто
 бульдозеры и скреперы
 автомобиль ЗИЛ-130, ЗИЛ-431410
 автомобиль ГАЗ-66
По вопросу размещения тематических статей на сайте обращайтесь на: uastainless@yandex.ru или по icq: 89364512

 
 главная > статьи > Двигун автомобіля КамАЗ. Механізм газорозподілу.
 18 февраля 2015
 автомобили КамАЗ
 

Двигун автомобіля КамАЗ. Механізм газорозподілу.

Механізм газорозподілу КАМАЗ

На двигуні встановлений верхньоклапанний механізм газорозподілу з нижнім розташуванням розподільного валу.

Розподільний вал (мал. 21) сталевий; поверхневий шар кулачків цементувати, а опорні шийки піддані термообробці т.в.ч. Він встановлений в розвалі блоку циліндрів на п'яти підшипниках ковзання, що представляють собою сталеві залиті антифрикційним сплавом втулки.

Розподільчий вал в зборі
Мал. 21. Розподільчий вал в зборі: 1 - розподільчий вал; 2 - корпус підшипника; 3 - распределітельния шестерня; 4 - шпонка

Профіль кулачків ненаголошений, неоднаковою для впускних і випускних кулачків. На задній кінець розподільного вала напресована прямозубая шестерня 3. Розподільчий вал приводиться в обертання проміжними шестернями, пов'язаними з шестернею колінчастого валу. Шестерні мають на торцях мітки, які викомалтовують при складанні для забезпечення заданих фаз газорозподілу. Шестерні сталеві, штамповані з термооброблену зубами. Осьовому переміщенню вала перешкоджає корпус 2 підшипника задньої опори, який кріпиться до блоку циліндрів трьома болтами.

Клапани (див. мал. 15) виготовлені з жароміцної сталі. Кожен циліндр має один впускний 9 і один випускний 6 клапани. Конструктивно виконання впускного і випускного клапанів однакове. Стрижень клапана перед установкою графітіруют. Кут робочої фаски клапанів 90°. Діаметр тарілки впускного клапана 51,5 мм, випускного 46,5 мм; висота підйому клапанів 12,5 мм.

Клапани переміщуються в виготовлених з металокераміки напрямних втулках 4. Запобігає потраплянню масла в циліндр по зазору стрижень-втулка манжета 12.

Привід клапанів складається з штовхачів, штанг, коромисел. Клапани при роботі двигуна провертаються.

Штовхачі (мал. 22) тарельчатого типу з циліндричною направляючою частиною, виготовлені із сталі .з подальшою наплавленням на поверхню тарілки вибіленого чавуну. Профіль тарілки - сфера радіусом 1500 мм. Для зливу масла в направляючої частини штовхача є два отвори.

Штовхач
Мал. 22. Штовхач: 1 - наплавка

Штанга штовхача
Мал. 23. Штанга штовхача: 1 - верхній наконечник; 2 - стрижень; 3 - нижній наконечник

Коромисло клапана в зборі
Мал. 24. Коромисло клапана в зборі: 1 - регулювальний гвинт; 2 - гайка; 3 - коромисло; 4 - втулка

Направляючі штовхачів, виготовлені з сірого чавуну, знімні, що забезпечує технологічність і ремонтоспособность блоку. На двигун встановлюють чотири направляючих, в яких розміщені чотири штовхача. Кожна напрямна зафіксована двома штифтами і прикріплена до блоку двигуна двома болтами. Болти зафіксовані стопорними шайбами.

Штанги штовхачів (мал. 23) сталеві, пустотілі, зі вставними наконечниками 2 і 3.

Коромисла клапанів (мал. 24) сталеві, штамповані двуплечего важелі, у яких відношення більшого плеча до меншого становить 1,55. Коромисла впускного і випускного клапанів встановлюються на загальній стійці і фіксуються в осьовому напрямку пружинним фіксатором. Підшипниками коромисел служать бронзові втулки.

Стійки коромисел фіксують двома штифтами і кріплять на голівці циліндра двома шпильками.

Пружини клапанів (див. мал. 15) гвинтові (по дві на кожен клапан) - з різним напрямком навивки.

Діаметр дроту: зовнішньої пружини 4,8 мм, внутрішньої 3,5 мм. Попередньо встановлюване зусилля пружин 36 кге, сумарне робоче - 83 кгс.

Нижніми кінцями пружини спираються через сталеву шайбу 13 на головку блоку, верхніми - на тарілку 7 клапана. Тарілка, в свою чергу, спирається на сталеву втулку 5, яка з'єднується зі стрижнем клапана двома конусними сухарями 8. Під час роботи двигуна під дією вібрації клапан провертається щодо сідла.

Блок розподільних шестерень
Мал. 25. Блок розподільних шестерень: 1- ведуча шестерня; 2 і 3 - проміжні шестерні; 4 - шестерня розподільного вала; 5 - шестерня приводу паливного насоса; 6 - шестерня приводу насоса гідропідсилювача керма; 7 - шестерня приводу компресора

Блок шестерень (мал. 25), розташований на задньому торці блоку двигуна, є приводом валу газорозподільного механізму, паливного насоса високого тиску, компресора і насоса гідропідсилювача рульового управління автомобіля. Газорозподільний механізм приводиться в обертання проміжної шестернею 2, пов'язаної з прямозубчатой шестернею 1, встановленої з натягом на колінчастому валу. Блок проміжних шестерень обертається на здвоєному конічні роликопідшипники. Відома шестерня 4 приводу газорозподільного механізму встановлена на шийку вала з натягом і знаходиться в зачепленні з шестірнею 5 приводу паливного насоса. Збірка шестерень виконана так, щоб мітки знаходяться в зачепленні шестерень (показано на мал. 25 в кружечках) суміщені. Вал приводу паливного насоса високого тиску - карданний, з пружними елементами диафрагменного типу, компенсирующими несоосность установки вала паливного насоса і вала шестерні.

З шестернею 5 знаходяться в зачепленні встановлені на валах шестерні 7 і 6 приводів компресора і насоса гідропідсилювача керма.

Другие статьи на тему автомобили КамАЗ
  Провідні мости КамАЗ. Частина 2.
  Міжосьовий диференціал КамАЗ (мал. 72) з механізмом блокування зібраний в окремому картері 27, прикріпленому болтами до фланця стакана 28 підшипників ведучої конічної шестірні і складається з передньої 8 і задньої 23 чашок...
  Провідні мости КамАЗ. Частина 1.
  Крутний момент до головних передачам ведучих мостів передається через міжосьовий диференціал, встановлений в середньому мосту. Картери мостів (мал. 67) зварені з сталевих штампованих балок, до яких приварені кришки картерів, фланці для кріплення головних передач і супортів гальмівних механізмів...
  Карданна передача автомобіля КамАЗ
  Карданна передача КамАЗ складається з карданних валів приводів середнього та заднього мостів (рис. 65). Конструкції карданних валів однакові.
  Коробка передач автомобіля КАМАЗ. Частина 3.
  Дільник передач КамАЗ (мал. 63) дозволяє збільшити вдвічі число передач, отримувати передавальні числа, близькі до середнього значення двох сусідніх п'ятиступінчасті коробок передач, і змінювати швидкість і величину тяги автомобіля приблизно в 1,25 рази.
  Коробка передач автомобіля КАМАЗ. Частина 2.
  Механізм перемикання передач КамАЗ (мал. 59) змонтований у верхній кришці картера коробки передач і складається з трьох штоків з вилками перемикання передач, трьох фіксаторів, запобіжника включення першої передачі і заднього ходу і замку, що запобігає включення двох передач водночас.
  Коробка передач автомобіля КАМАЗ. Частина 1.
  Десятіступенчатая коробка передач КамАЗ моделі 15 складається з основної п'ятиступінчастою коробки передач і переднього приставного редуктора - подільника передач.
  Трансмісія автомобіля КАМАЗ. Зчеплення. Частина 2.
  Головний циліндр (мал. 55) управління зчепленням має чавунний корпус 4, що складається з циліндра і компенсаційної порожнини. У циліндрі розташовані поршень 6 з манжетою 5 і пружина 3.
  Трансмісія автомобіля КАМАЗ. Зчеплення. Частина 1.
  Зчеплення призначене для передачі крутного моменту від двигуна до трансмісії, забезпечення плавного рушання автомобіля з місця, роз'єднання двигуна з трансмісією при перемиканні передач.

 


 
ЗИЛ-ММ3-555 самосвал
Автомобиль ЗИЛ-ММ3-555, самосвал
Двигатель - карбюраторный ЗИЛ-130, мощность двигателя - 150лс, грузоподъемность - 4.5т, формула колес - 4х2, расход топлива - 26л/100км, макс. скорость - 90км/ч, полная масса - 9.3т
Экскаватор ЭО-5124
Экскаватор ЭО-5124
Двигатель - дизельный ЯМЗ-8484-10, мощность - 170лс, прямая лопата, 1.6м3, масса - 39т
КАМАЗ-4310 тягач
Автомобиль КАМАЗ-4310 седельный тягач
Двигатель - дизельный КАМАЗ-740, мощность двигателя - 210лс, макс. скорость - 85км/ч, грузоподъемность - 6т, расход топлива - 23л/100км, колесная формула - 6х6, полная масса - 15.3т

     ООО "Спецтехимпекс", 2018 г. Киев
     По вопросам размещения рекламы на сайте обращаться uastainless@yandex.ru
Дизайн и продвижение - Спецтехимпекс
объявления