Автомобильная техника  
  Спецтехника  
  Двигатели  
  Электростанции  
  Передвижные ремонтные станции  
  Сварочные аппараты  
  Доска объявлений  
  Добавить объявление  
  Поиск объявления  
  Полезное  
 
тел: +38 (095) 684-4331; +38 (067) 236-55-16 

Техника
в наличии
Техника
под заказ
Автомобильная
техника
Спецтехника
Двигатели
Электростанции
Передвижные ремонтные
станции
Сварочные
аппараты
Статьи
Объявления
Еще по спецтехнике
Партнеры:


Рубрики статей:
 двери/окна
 ремонт дома
 оборудование
 недвижимость
 стройматериалы
 инженерные системы
 грузоперевозки
 разное
 запчасти к авто
 услуги
 технологии
 дорожная и стройтехника
 спецтехника
 дизельные двигатели
 автомобили КамАЗ
 автомобили МАЗ
 автомобили Советской Армии
 автомобиль ГАЗ-53-12
 ремонт авто
 бульдозеры и скреперы
 автомобиль ЗИЛ-130, ЗИЛ-431410
 автомобиль ГАЗ-66
По вопросу размещения тематических статей на сайте обращайтесь на: uastainless@yandex.ru или по icq: 89364512

Авторизованные курсы IBM Учебный центр КУДИЦ-ОБРАЗ предлагает вам обучение на авторизованных курсах IBM. Наши курсы ведут квалифицированные инструкторы, после завершения курса вы получите сертификат компании IBM. Только у нас вы можете пройти обучение по широчайшему списку продуктов IBM в России.
 
 главная > статьи > Експлуатація автомобілів КамАЗ. Попередження.
 22 января 2015
 автомобили КамАЗ
 

Експлуатація автомобілів КамАЗ. Попередження.

Експлуатація автомобілів КамАЗ. Попередження.

Автомобілі та автомобілі-тягачі КамАЗ, а також причепи та напівпричепи до них мають сучасні агрегати і прилади, які полегшують керування автопоїздом, знижують стомлюваність водія, підвищують безпеку руху, дозволяють значно підвищити продуктивність праці і знизити собівартість транспортної роботи.

Установка на автомобілі дизелів великої потужності з автоматичною системою охолодження; сучасної гальмівної системи; системи електрообладнання зі світловою та звуковою сигналізацією; гідропідсилювача рульового управління; подільника коробки передач з преселекторним керуванням і цілий ряд інших конструктивних нововведень вимагають від водіїв та інженерно-технічних працівників автогосподарств високих технічних знань в галузі експлуатації та обслуговування автомобілів, причепів і напівпричепів.

Нормальна робота автомобіля і тривалий термін його експлуатації можуть бути забезпечені тільки при дотриманні всіх рекомендацій, викладених у цій інструкції.

1. При експлуатації автомобіля КамАЗ необхідно використовувати дизельне паливо по ГОСТ 4749-73 або ГОСТ 305-73. Залежно Від температури навколишнього повітря рекомендуються такі марки палива:

ГОСТ 4749-73
ГОСТ 305-73
Выше 0°С
ДЛ
Л
От 0 до минус 20°С
-
З
От 0 до минус 30°С
ДЗ
ЗС
Ниже минус 30°С
ДА
А

2. В якості охолоджуючої рідини в системі охолодження двигуна слід застосовувати низкозамерзающие рідини ЮСОЛ-А40 або ТОСОЛ-А65 залежно від кліматичної зони експлуатації автомобіля.

ЮСОЛ-А40 і ТОСОЛ-А65 отруйні, тому при роботі з ними необхідно пам'ятати про заходи обережності.

3. Допускається короткочасне застосування води в системі охолодження, але з низкою обмежень, зазначених у розділі «Експлуатація та технічне обслуговування автопоїздів».

4. Рух автопоїзда слід починати тільки після прогрівання двигуна. Не можна допускати роботу двигуна під навантаженням при температурі охолоджуючої рідини нижче 70 °С, тому що при цьому значно погіршується згоряння палива, на стінках гільз конденсуються продукти неповного згоряння, різко зростає знос гільз і поршневих кілець.

5. При пуску двигуна переконайтеся в герметичності всіх з'єднань системи живлення повітрям. Розгерметизація системи і підсмоктування неочищеного повітря в десятки разів скорочує термін служби двигуна. Регулярно перевіряйте цілісність повітропроводів і гумових патрубків, надійність затягування хомутів у з'єднаннях деталей від повітряного фільтра до двигуна і при виявленні несправностей усувайте їх.

6. Після пуску неприпустима робота непрогрітому двигуна з великою частотою обертання колінчастого вала, особливо взимку, так як загусло холодне масло повільно надходить до підшипників колінчастого валу.

7. Масляний радіатор повинен бути постійно включений, відключати його слід тільки при пуску холодного двигуна при температурі навколишнього повітря нижче 0 °С, а також при експлуатації автомобіля взимку.

8. Не можна починати рух автопоїзда при тиску в контурах пневматичного приводу гальмівних механізмів нижче 4,8 кгс/см2, тобто поки не згаснуть контрольні лампи падіння тиску повітря і не припиниться гудіння звукового сигналу.

9. Забороняється блокувати міжосьовий диференціал в момент буксування коліс, а також при русі по дорогах з твердим покриттям.

10. Забороняється вимикати двигун при русі на спусках.

11. При русі на затяжних спусках необхідно стежити за тим, щоб частота обертання колінчастого вала двигуна не перевищувала 2600 об/хв.

12. При включеному моторному гальмі забороняється перемикати передачі.

13. У разі заміни шин колеса треба балансувати. Допустимий дисбаланс 3 кг·см.

14. Перед відкиданням кабіни двері повинні бути закриті, а важіль перемикання передач знаходитися в нейтральному положенні.

15. Перед початком руху необхідно переконатися, що ліве і праве запірні пристрої кабіни закриті.

16. Забороняється експлуатація автомобіля з несправним гідропідсилювачем рульового керування. Допускається короткочасне рух автомобіля з несправним гідропідсилювачем до гаража або станції технічного обслуговування.

17. Необхідно регулярно контролювати затяжку сполук-рульового приводу, в першу чергу - клинів кріплення вилок карданного валу рульового управління і гайок болтів кріплення сошки.

18. Для тривалої буксирування автомобіля з непрацюючим двигуном або несправним гідропідсилювачем рульового управління необхідно демонтувати карданний вал середнього моста і за допомогою шланга, застосовуваного для накачування шин, з'єднати пневматичні системи тягача та буксирі автомобіля, а також забезпечити необхідне освітлення номерного знака автомобіля.

19. При виведенні автомобіля з колії не слід рухатися з поверненим в крайнє положення рульовим колесом більше 15 с, оскільки при цьому через перегрів масла може вийти з ладу насос гідропідсилювача.

20. При роботі в осінньо-зимовий період необхідно заповнити запобіжник від замерзання гальмівної системи автомобіля етиловим технічним спиртом ГОСТ 17299-71 або ГОСТ 18300-72.

21. Перед зняттям генератора з двигуна необхідно відключити акумуляторні батареї, так як клема «+» генератора знаходиться під напругою.

22. Забороняється пуск двигуна при відключеному рлюсовом проводі генератора. В іншому випадку це призведе до виникнення на генераторі підвищеної напруги, небезпечного для випрямлячів.

23. Забороняється приводити в обертання генератор на двигуні без приєднання до нього регулятора напруги, так як через підвищеної напруги можуть вийти з ладу діоди випрямного блоку.

24. При стоянках автомобіля більше 1 год необхідно відключати акумуляторні батареї, щоб уникнути розрядки їх через обмотку збудження генератора.

25. Забороняється перевіряти стан елементів генераторної установки шляхом штучного з'єднання гнізд штепсельних роз'ємів і сполучних проводів перемичками.

26. Забороняється приєднувати і від'єднувати штепсельні роз'єми генераторної установки при працюючому двигуні і включеній акумуляторної батареї.

27. Приєднувати проводи до генератора і регулятору напруги потрібно в суворій відповідності з маркуванням, зазначеної на цих виробах.

28. При спрацьовуванні біметалічного запобіжника від короткого замикання необхідно знайти і усунути несправність в ланцюзі, а потім, натиснувши кнопку (до появи клацання), включити запобіжник.

29. Не можна відключати акумуляторну батарею при працюючому двигуні щоб уникнути пошкоджень діодів генератора і напівпровідникових приладів регулятора напруги.

30. При установці акумуляторів на автомобіль треба суворо дотримуватися передбачену інструкцією полярність.

31. При приєднанні проводів до клем генератора і підтяжки гайок необхідно попередньо від'єднати акумуляторну батарею.

32. Щоб уникнути пошкодження діодів генератора при підзарядці акумуляторних батарей від зовнішнього джерела необхідно батареї відключати від мережі автомобіля.

33. Тривалість безперервної роботи стартера не повинна перевищувати 15 с. Повторно пускати двигун можна після 1-2 хв перерви. Допустима кількість повторних пусків - не більше трьох. Якщо двигун при цьому не пускається, необхідно знайти несправність і усунути.

34. У ланцюзі причепа використовувати лампи тільки на 24 В потужністю 21 Вт для покажчиків повороту і стоп сигналу і 5 Вт - для габаритних вогнів.

35. Неприпустима установка реле-переривника типу РС 951 замість реле-переривника типу РС 951А.

36. Щоб уникнути виходу з ладу електропроводки і ламп задніх ліхтарів при виконанні зварювальних робіт по кузову масовий провід з'єднувати тільки з кузовом, але не з рамою.

37. Перед зупинкою двигун повинен протягом 2-3 хв працювати без навантаження, з малою частотою обертання колінчастого вала.

Для зупинки необхідно зменшити частоту обертання валу до мінімуму і витягнути кнопку ручного управління важелем зупинки двигуна.

38. Якщо при низьких температурах система охолодження двигуна була заправлена водою, то після роботи автомобіля необхідно злити воду із системи охолодження, відкривши крани пробки радіатора, котла підігрівача, насосного агрегату підігрівача і обігрівача. Пробка розширювального бачка повинна бути закрита. У разі відсутності підігрівача воду зливають через пробки радіатора отопітеля, радіатора системи охолодження і два крани сорочки блоку циліндрів.

39. Забороняється пуск та короткочасна робота двигуна після зливу води для видалення її залишків.

40. Встановлення різного устаткування і механізмів на автомобіль і його шасі допускається тільки після узгодження з управлінням головного конструктора заводу. В іншому випадку споживач позбавляється права пред'являти рекламації на передчасно вийшли з ладу деталі автомобіля.

41. Щоб уникнути нещасних випадків забороняється працювати під піднятою навантаженому платформою самоскида. При необхідності роботи під піднятою ненавантаженим платформою її потрібно обов'язково стопорити стопорними пальцями.

42. Забороняється включати насос механізму підйому платформи самоскида при невимкнених зчепленні і при тиску повітря в пневмосистеме менше 5 кгс/см2.

43. Забороняється включати насос при несправному або неправильно відрегульована зчепленні.

44. При тривалій роботі по брудних дорогах (з рідким брудом) слід періодично промивати поверхню радіатора водою з достатнім напором зі шланга. Для цього необхідно відкинути кабіну і направити струмінь води на радіатор з боку двигуна.

45. Щоб уникнути намокання термошумоізоляції забороняється мити внутрішні частини кабіни з відра або шланга.

Другие статьи на тему автомобили КамАЗ
  Провідні мости КамАЗ. Частина 2.
  Міжосьовий диференціал КамАЗ (мал. 72) з механізмом блокування зібраний в окремому картері 27, прикріпленому болтами до фланця стакана 28 підшипників ведучої конічної шестірні і складається з передньої 8 і задньої 23 чашок...
  Провідні мости КамАЗ. Частина 1.
  Крутний момент до головних передачам ведучих мостів передається через міжосьовий диференціал, встановлений в середньому мосту. Картери мостів (мал. 67) зварені з сталевих штампованих балок, до яких приварені кришки картерів, фланці для кріплення головних передач і супортів гальмівних механізмів...
  Карданна передача автомобіля КамАЗ
  Карданна передача КамАЗ складається з карданних валів приводів середнього та заднього мостів (рис. 65). Конструкції карданних валів однакові.
  Коробка передач автомобіля КАМАЗ. Частина 3.
  Дільник передач КамАЗ (мал. 63) дозволяє збільшити вдвічі число передач, отримувати передавальні числа, близькі до середнього значення двох сусідніх п'ятиступінчасті коробок передач, і змінювати швидкість і величину тяги автомобіля приблизно в 1,25 рази.
  Коробка передач автомобіля КАМАЗ. Частина 2.
  Механізм перемикання передач КамАЗ (мал. 59) змонтований у верхній кришці картера коробки передач і складається з трьох штоків з вилками перемикання передач, трьох фіксаторів, запобіжника включення першої передачі і заднього ходу і замку, що запобігає включення двох передач водночас.
  Коробка передач автомобіля КАМАЗ. Частина 1.
  Десятіступенчатая коробка передач КамАЗ моделі 15 складається з основної п'ятиступінчастою коробки передач і переднього приставного редуктора - подільника передач.
  Трансмісія автомобіля КАМАЗ. Зчеплення. Частина 2.
  Головний циліндр (мал. 55) управління зчепленням має чавунний корпус 4, що складається з циліндра і компенсаційної порожнини. У циліндрі розташовані поршень 6 з манжетою 5 і пружина 3.
  Трансмісія автомобіля КАМАЗ. Зчеплення. Частина 1.
  Зчеплення призначене для передачі крутного моменту від двигуна до трансмісії, забезпечення плавного рушання автомобіля з місця, роз'єднання двигуна з трансмісією при перемиканні передач.

 


 
ГАЗ-66
Грузовой автомобиль ГАЗ-66
Тип двигателя - бензиновый, колесная формула - 4х4, мощность двигателя -158 л.с., макс. скорость - 95 км/ч, ср. расход топлива - 19л/100км
ГАЗ-66
Грузовой автомобиль ГАЗ-66
Тип двигателя - бензиновый, колесная формула - 4х4, мощность двигателя -158 л.с., макс. скорость - 95 км/ч, ср. расход топлива - 19л/100км
Автомобиль КрАЗ-260 борт
Автомобиль КрАЗ-260 борт
Двигатель - ЯМЗ-238Л дизель, мощность двигателя - 300лс, грузоподъемность - 9.5т, формула колес - 6х6, расход топлива - 38.5л/100км, макс. скорость - 80км/ч, полная масса - 21.5т
Автомобиль КАМАЗ-5511 самосвал
Автомобиль КАМАЗ-5511 самосвал
Двигатель - КамАЗ-74006.10 дизель, мощность двигателя - 220лс, грузоподъемность - 10т, формула колес - 6х4.2, расход топлива - 28л/100км, макс. скорость - 90км/ч, полная масса - 22.2т

     ООО "Спецтехимпекс", 2018 г. Киев
     По вопросам размещения рекламы на сайте обращаться uastainless@yandex.ru
Дизайн и продвижение - Спецтехимпекс
объявления