Автомобильная техника  
  Спецтехника  
  Двигатели  
  Электростанции  
  Передвижные ремонтные станции  
  Сварочные аппараты  
  Доска объявлений  
  Добавить объявление  
  Поиск объявления  
  Полезное  
 
тел: +38 (095) 684-4331; +38 (067) 236-55-16 

Техника
в наличии
Техника
под заказ
Автомобильная
техника
Спецтехника
Двигатели
Электростанции
Передвижные ремонтные
станции
Сварочные
аппараты
Статьи
Объявления
Еще по спецтехнике
Партнеры:


Рубрики статей:
 двери/окна
 ремонт дома
 оборудование
 недвижимость
 стройматериалы
 инженерные системы
 грузоперевозки
 разное
 запчасти к авто
 услуги
 технологии
 дорожная и стройтехника
 спецтехника
 дизельные двигатели
 автомобили КамАЗ
 автомобили МАЗ
 автомобили Советской Армии
 автомобиль ГАЗ-53-12
 ремонт авто
 бульдозеры и скреперы
 автомобиль ЗИЛ-130, ЗИЛ-431410
 автомобиль ГАЗ-66
По вопросу размещения тематических статей на сайте обращайтесь на: uastainless@yandex.ru или по icq: 89364512

 
 главная > статьи > Евакуаційна та інженерна техніка на шасі ЗІЛ-131
 15 декабря 2014
 автомобили Советской Армии
 

Евакуаційна та інженерна техніка на шасі ЗІЛ-131

Евакуаційна та інженерна техніка на шасі ЗІЛ-131

На ЗІЛ-131 припав серійний випуск розроблених раніше комплектів мостобудівних коштів KMC, а також перевезення середніх автодорожніх розбірних мостів САРМ і САРМ-М, для чого служили 42 бортових вантажівки. Головними новинками інженерної техніки були принципово нові машини з пристосуваннями для самообкопування «Периметр», мінний загороджувач УМЗ. унікальні мостобудівні засобу «Проліт» і автономні електростанції. Серед нової техніки був і досвідчений евакуатор 38 м2 повною масою 5950 кг для транспортування в полупогруженном положенні легких автомобілів з навантаженням на транспортний пристрій до 2 т. Він був розроблений і виготовлений Дослідним заводом №38.

Автомобіль ЗІЛ-131П «Периметр» із заднім обладнанням для самообкопування. 1977 рік.
Автомобіль ЗІЛ-131П «Периметр» із заднім обладнанням для самообкопування. 1977 рік.

ЗІЛ-131П «Периметр» (1977 - 1978 рр.) - Доопрацьований вантажівка ЗІЛ-131 з оригінальною і не мала свого часу аналогів системою самообкопування для самостійного створення укриття на місцевості. Ця система під кодовою назвою «Периметр» була розроблена фахівцями 21 НДІ та в рамках прийнятої в 1969 році спільного секретної програми Міноборони та Мінавтопрому СРСР «Розробка навісного автомобільного устаткування для відриття котлованів і самообкопування одиночного автомобіля». У наступні роки створенням власних варіантів такої техніки займалися кілька радянських підприємств, а варіант Московського автозаводу мав індекс ЗІЛ-131 П. Він представляв собою серійний вантажівка ЗІЛ-131, в задній частині якого встановлювався рухливий ніж, спускався за допомогою двох гідроциліндрів на грунт і зрізав його на глибину 5-7 см. Далі він відкидався на причіпний гумовий Фартух, на якому автомобіль транспортував його в інше місце, скидав грунт і повертався назад. Таким чином, звичайна вантажівка за кілька годин міг відрити собі укриття глибиною 1,7 - 2,5 м. Випробування дослідних машин ЗІЛ-131П «Периметр» проходили в 1977 - 1978 роках на території полігону 21 НДІ та й нагадували велике будівництво. Вони виявили, що при підвищених навантаженнях на трансмісію звичайний автомобіль, що часто виходило з ладу, виявився нездатним до виконання такої місії. Всі роботи по ньому були припинені, і пробні зразки відправили на відривання колгоспних ставків і силосних ям.

УМЗ - універсальний мінний загороджувач для дистанційного мінування і установки протитанкових, протипіхотних і змішаних мінних полів. Розроблявся з початку 1980-х років. Для нього використовувався звичайний бортовий ЗІЛ-131 з тентом і спеціальними касетами з шістьма поворотними блоками по 30 хв у кожному, з яких вони викидалися на поверхню грунту. Таким чином, протягом 15 - 30 хвилин загороджувач міг виставляти однополосное протипіхотні мінне поле шириною 20 - 30 м і довжиною 3 - 5 км, рухаючись з робочою швидкістю від 5 до 40 км/год. Маса неспорядженого машини становила - 8,3 т, з повним боєкомплектом з 180 хв - 10,1 т. У транспортному положенні загороджувач зовні нічим не відрізняється від звичайних вантажівок.

«Проліт» (1969 - 1970 рр.) - Комплект засобів для будівництва тилового металевого полунаплавного моста, який з метою маскування можна було наводити як на поверхні води, так і занурювати на невелику глибину (30-50 см) з опорою на спеціальні жорсткі розбірні гвинтові палі (анкери). Міст розроблявся з кінця 1950-х років і спочатку базувався на вантажівках ЗІЛ-157К. Його створення вважається одним з вищих досягнень радянської військової інженерної думки, що не мали аналогів у світі. У 1969 році міст був прийнятий на озброєння, і потім головний зразок поступив в інженерні війська, ставши табельною засобом тилових батальйонів. Елементи мосту перевозили на 42 дообладнаних автомобілях ЗІЛ-131 з лебідками і двухоснимі причепами. Вони доставляли мостові конструкції, спеціальне механічне, гідравлічне та пневматичне обладнання, буксирно-моторні катери БМК-150М і гвинтові опори, загвинчують в донний грунт за допомогою гідромоторів, змінюючи рівень розташування дорожнього полотна. Занурений у воду «невидимий» міст міг пропускати автобронетанкового техніку з рушіями, зануреними у воду на глибину до півметра. Складність і недостатня надійність конструкції не дозволили налагодити його серійне виготовлення.

Понтонна машина з оснащенням для загвинчування паль полунаплавного парку «Проліт». 1970 р.
Понтонна машина з оснащенням для загвинчування паль полунаплавного парку «Проліт». 1970 р.

KMC - комплект мостобудівних засобів для механізації робіт з будівництва тимчасових низьководних і підводних дерев'яних мостів вантажопідйомністю до 60 т на пальових або рамних опорах. Розроблений наприкінці 1950-х років і прийнятий на озброєння в першій половині 1970-х років. Розміщувався на п'яти доопрацьованих вантажівках ЗІЛ-131. До його складу входили сваєбойних-обстроечний паром на чотирьох понтонах від важкого парку ТПП і пором з домкратами на двох десантних човнах ДЛ-10 з підвісними моторами «Москва». На сваєбойних поромі встановлювали два спарених копра з лебідками зусиллям по 500 кгс і чотирма компактними дизель-молотами 4ДМ-150, здатними працювати одночасно або поодинці. Пором з домкратами вантажопідйомністю 4 т служив для укладання готових прогонових будов на пальові опори довжиною до 5 м. Допоміжний човен ДЛ-10 використовувалася для доставки по воді елементів пальових опор і перевезення особового складу. Майно KMC дозволяло зводити 3-5 опор на годину і створювати мостові прольоти довжиною 2,5 - 8,8 м. Час розгортання палебийного порома - 15 - 20 хвилин, інших елементів - 4 - 12 хвилин. Загальний розрахунок KMC становив 47 осіб. Електрифікований комплект КМС-Е на чотирьох автомобілях відрізнявся установкою двох електростанцій АБ-4Т/230-50, п'яти електричних лебідок на сваєбійне установці і дизель-молотів 4ДМ-240.

ЗІЛ-131 зі сваєбойних поромом з комплекту мостобудівних коштів KMC.
ЗІЛ-131 зі сваєбойних поромом з комплекту мостобудівних коштів KMC.

ПБУ-50М - модернізована пересувна армійська мачтовая бурова установка на шасі ЗІЛ-131 з максимальною глибиною буріння 50 м, монтувати раніше на автомобілях ЗІЛ-157. Прийнята на постачання інженерних військ у січні 1979 року. Розробка і виробництво - завод «Геомаш» з міста Щигри Курської області. Установка використовувалася при будівництві інженерних об'єктів або для пошуку води. У порівнянні з моделлю ПБУ-50 забезпечувалася водяним насосом із збільшеною до 4,5 м3/год продуктивністю, який приводився від коробки відбору потужності автомобіля і використовувався для підйому води з пробуреної свердловини. Для перевезення бурової арматури служили два двовісних причепа 2-ПН-4.

Установка ПБУ-50М на шасі ЗІЛ-131 з робочою глибиною буріння до 50 м. 1979 р.
Установка ПБУ-50М на шасі ЗІЛ-131 з робочою глибиною буріння до 50 м. 1979 р.

ВФС-10 - військова фільтрувальна станція підвищеною до 10 м3/год продуктивності з екіпажем з чотирьох осіб. Вмонтовувалася в кузові К-131 на автомобілі ЗІЛ-131 з двохосьовим причепом і перебувала у складі інженерно-саперних рот мотострілкових або танкових полків. Служила для очищення води від природних забруднень, знезараження, знешкодження та дезактивації. До її складу входили спеціальні реагенти, сорбенти, Фільтри з антрацитної крихтою і активованим вугіллям, блок бактерицидних ламп, насоси для подачі і роздачі води, трубопроводи та арматура, обладнання для приготування та дозування розчинів реагентів. Час розгортання станції - 1,5 години, час роботи на возимо запасі реагентів - 100 год. На ЗІЛ-131 встановлювалася також модернізована опріснювальна установка ПОУ-4 продуктивністю 4 м3 дистильованої води на годину.

Е-351А/351Б - мобільні польові електростанції в кузовах К-131 на шасі ЗІЛ-131 виробництва курського заводу «електроагрегати» для забезпечення електроенергією в польових умовах різних військових споживачів. Станції забезпечувалися двома електричними агрегатами АБ-12-Т/230 або АБ-30-Т/400 потужністю 12 і 30 кВт відповідно з приводом від бензинового двигуна ГАЗ-21 легкового автомобіля «Волга» і виробляли одно- або трифазний змінний струм напругою 220 і 380 В. У їх комплект входили виносні розподільні щити, дистанційне керування, електрокабелі довжиною 100 м. Запасу возимого палива вистачало на 30 годин безперервної роботи.

ЕД2х30-Т/230 - польова електростанція, змонтована в кузові К4-131 на шасі ЗІЛ-131Н. Оснащувалася двома дизель-генераторами АД-30 потужністю по 30 кВт, виробляє змінний трифазний струм напругою 220-230 В. Служила в основному для живлення різних рухливих радіостанцій, засобів управління і іншого військового обладнання.

Другие статьи на тему автомобили Советской Армии
  Військові варіанти автомобілів УАЗ-450
  Перші ж пробні зразки засклених вантажопасажирських фургонів були призначені для військових цілей. Першим в цю гаму в 1957 році увійшов досвідчений армійський санітарний варіант УАЗ-450А з більш м'якою підвіскою.
  Автомобіль УАЗ-450 (1956-1966 рр.)
  Спочатку гамма легких багатоцільових малотоннажних повнопривідних беськапотних автомобілів УАЗ-450 (4x4) офіційно призначалася для використання в сільському господарстві, на дорогах з ґрунтовим покриттям або взагалі на бездоріжжі.
  Ульяновський автомобільний завод УАЗ (1946 - кінець 1950-х рр.)
  УАЗ почав свою діяльність 30 квітня 1942 як Ульяновський автоскладальний філія № 4 Московського автозаводу імені І. В. Сталіна (ЗІС), який у жовтні 1941 року був змушений частково евакуюватися в міста Поволжя і на Урал.
  Військове обладнання на шасі УАЗ-452
  З середини 1960-х років в автомобілях УАЗ-452Е і 452АЕ розміщувалося обладнання декількох типів топографічних прівязчіков, що носили в різні роки індекси 452Т, 452Т2 і 452-2Т2 і випускалися сафонівським заводом «Гідрометпрібор» Смоленської області.
  Автомобіль УАЗ-452 (1965-1989 рр.). Військові варіанти автомобілів УАЗ-452.
  У середині 1960-х років Ульяновський автозавод приступив до заміни першого сімейства легких вантажівок 450 на оновлене друге покоління УАЗ-452. Їх головними новинками стали 4-циліндровий бензиновий двигун М-21В...
  Військові варіанти і оснащення на автомобілі УАЗ-469
  З початком серійного випуску УАЗ-469 відразу ж став основним легким багатоцільовим автомобілем Радянської Армії і збройних сил всіх братніх і союзних країн. У 1970-і роки він експортувався в 70 країн світу.
  Автомобіль УАЗ-469 (1964 / 1973-1992 рр.). Частина 2.
  У 1964 році, як розвиток прототипів 460 і 460Б, вперше з'явився більш солідний, міцний і трохи подовжений автомобіль з бортовими редукторами і підвищеними тактико-технічними даними, який був уніфікований з майбутнім вантажним сімейством 452 і отримав знайомий індекс УАЗ-469.
  Автомобіль УАЗ-469 (1964 / 1973-1992 рр.). Частина 1.
  На другому етапі своєї історії Ульяновський автозавод вніс найбільш істотний внесок у розвиток вітчизняної військової автотехніки і всього радянського автомобілебудування, самостійно розробивши і впровадивши в масове виробництво найвідоміший і найпопулярніший легкий багатоцільовий повнопривідний автомобіль УАЗ-469 (4x4).

 


 
Экскаватор ЭО-5124
Экскаватор ЭО-5124
Двигатель - дизельный ЯМЗ-8484-10, мощность - 170лс, прямая лопата, 1.6м3, масса - 39т
КрАЗ-6510
Автомобиль КрАЗ-6510, самосвал
Двигатель - ЯМЗ-238М2 дизель без турбонаддува, мощность двигателя - 240 лс, макс. скорость - 80 км/ч, ср. расход топлива - 33л/100км, колесная формула - 6х4, полная масса - 26 380кг
КрАЗ-6510
Автомобиль КрАЗ-6510, самосвал
Двигатель - ЯМЗ-238М2 дизель без турбонаддува, мощность двигателя - 240 лс, макс. скорость - 80 км/ч, ср. расход топлива - 33л/100км, колесная формула - 6х4, полная масса - 26 380кг
КрАЗ-255
Автомобиль КрАЗ-255 (шасси, борт, с/тягач)
Двигатель - дизельный ЯМЗ-238М2, мощность двигателя - 240лс, макс. скорость - 71км/ч, грузоподъемность - 7.5т, ср. расход топлива - 33л/100км, колесная формула - 6х6, полная масса - 11.9т

     ООО "Спецтехимпекс", 2018 г. Киев
     По вопросам размещения рекламы на сайте обращаться uastainless@yandex.ru
Дизайн и продвижение - Спецтехимпекс
объявления